شهر فن آوری اطلاعات http://it-30t.ir دنیایی از ترفند و آموزش Mon, 06 Aug 2018 05:36:10 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 BGP Hijack که این روزها میشنویم چیست؟ http://it-30t.ir/bgp-hijack-%da%a9%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%b1%d9%88%d8%b2%d9%87%d8%a7-%d9%85%db%8c%d8%b4%d9%86%d9%88%db%8c%d9%85-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/ http://it-30t.ir/bgp-hijack-%da%a9%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%b1%d9%88%d8%b2%d9%87%d8%a7-%d9%85%db%8c%d8%b4%d9%86%d9%88%db%8c%d9%85-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/#respond Mon, 06 Aug 2018 05:36:10 +0000 http://it-30t.ir/?p=1458 قضیه از چه قرار است ؟ روز هشتم‌مردادماه(به میلادی ۲۰۱۸/۰۷/۳۰) وبسایت BGPStream، اطلاعیه‌ای انتشار داد که نشان میداد عمل Hijackingـی در مسیرهای BGP اتفاق افتاده است(لینک رویداد در وبسایت) : حال اصلا ببینیم که BGP چیست؟ وبسایت نامبرده کارش چیست و این اتفاقی که پیش‌امده چه چیزی است؟ چرا این اتفاق افتاده؟ و در نهایت این […]

نوشته BGP Hijack که این روزها میشنویم چیست؟ اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
BGP Hijack که این روزها میشنویم چیست؟

قضیه از چه قرار است ؟

روز هشتم‌مردادماه(به میلادی ۲۰۱۸/۰۷/۳۰) وبسایت BGPStream، اطلاعیه‌ای انتشار داد که نشان میداد عمل Hijackingـی در مسیرهای BGP اتفاق افتاده است(لینک رویداد در وبسایت) :

BGP Hijack که این روزها میشنویم چیست؟

حال اصلا ببینیم که BGP چیست؟ وبسایت نامبرده کارش چیست و این اتفاقی که پیش‌امده چه چیزی است؟ چرا این اتفاق افتاده؟ و در نهایت این اتفاق چه عواقبی در پیش دارد؟

سعی داریم که تاجایی که امکان داره موارد فنی رو ساده و کوتاه بیان کنیم، به همین دلیل از خیلی از پیش‌نیازهای نالازم(در این مقاله) و شرح‌های پیچیده میگذریم و سعی میکنیم که خیلی ساده فقط منظور رو برسونیم… چراکه این مقاله مقاله‌ای تکنیکال نیست. پس درمورد یکسری موارد، زیاد سخت نگیرید.

 

مسیریابی

پروتکل BGP که اختصار Border Gateway Protocol میباشد، روتینگ پروتکل مربوط به مسیریابی اینترنت است. حال این یعنی چه؟

اگر مسیریابی را بخواهیم به زبان ساده شرح بدهیم: در زیرساخت مربوط به شبکه، هر کامپیوتری دارای یک IP Address میباشد.این کامپیوترها با استفاده از کابل‌های شبکه به تجهیزاتی به اسم سوئیچمتصل میشوند. فرض کنید ۶ ساختمان داریم و در داخل هر ساختمان یک سوئیچ قرار داده‌ایم. در هر ساختمان، ۲۰ کامپیوتر به هر سوئیچ متصل هستند. بلفرض IP Rangeـه مربوط به هرکدام از ساختمانها متفاوت ازیکدیگر هستند، پس داخل هر ساختمان یک دستگاه به اسم روتر قرار میدهیم که سوئیچ‌های ما آنها متصل شوند و روترها هم به یکدیگر متصل میشوند.

پس هرکدام از روترهای ما دارای یک رنج آی‌پی مخصوص به خودش است و وقتی کامپیوتر ما میخواهد پکتی به شبکه‌ای خارج‌از شبکه خودش ارسال کند(مقصدی که نمیشناسد و در IP Rangeـه او قرار ندارد)، می‌آید و بسته را به Default Gatewayـه خود یعنی روتر ساختمانش تحویل میدهد. روتر ما با اساس یکسری معیارهایی که برای خودش دارد(به این معیارها Metric گفته میشود)، تصمیم میگیرد که بسته را از چه مسیری به مقصد برساند که بهینه‌ترین مسیر باشد؟(از نظر کوتاهی مسیر،سرعت مسیر و…).

مثلا فرض کنید که روتر ساختمان ۱ میخواهد به ساختمان ۶ بسته‌ای ارسال کند. همچنین فرض کنید که روترهای ما بصورت زیر(رنگ قرمز) کابل کشی شده‌اند؛ کدام مسیر برای رسیدن به مقصد بهتر و کوتاه‌تر است؟ مسیر اول یا دوم؟

BGP Hijack که این روزها میشنویم چیست؟

BGP Hijack که این روزها میشنویم چیست؟

مسلما مسیر دوم بهتر است!

پروتکلی که تصمیم‌گیری‌های مربوط به این مسیریابی‌های خودکار را انجام میدهد، روتینگ پروتکل نام دارد.هر روتر به روترهای همسایه مسیرهایی که یاد دارد را اعلام میکند و این اعلام کردن به روتر همسایه کمک میکند تا مسیر مقصدش را پیدا کند و بهینه‌ترین مقصد را هم پیدا کند.

این اعلام کردن مسیرهایی که یاد دارند را Advertise(تبلیغ) کردن میگویند، یعنی اینکه این مقصدی را که میخواهید به آن برسید را من بلد هستم، باید از این مسیر بروید… این نکته را یاد داشته باشین، در ادامه باهاش کار داریم 😊.

 

پروتکل BGP

حالا باید گفت که روتینگ پروتکل‌های گوناگونی داریم، مثل RIP،OSPF،EIGRP و… ؛ اما تنها پروتکلی که در سطح اینترنت بکاربرده میشود و قابلیت Handle کردن این حجم مسیر را دارد، پروتکل BGP میباشد.

مثالی که زده شد را، سعی کنید مقیاسش را بیشتر کنید و هر کشور را مثل همان ساختمان‌ها فرض‌بگیرید…حال میتوانیم درمورد مواردی که میخواهیم راحت‌تر صحبت کنیم…

فرض کنید که تمامی سرورهای مربوط به تلگرام در لندن قرار گرفته اند و دارای یک رنج خاصی IP آدرس میباشند. روترهای Service Providerهای لندن به تمامی روترهای همسایه‌اشان اطلاع میدهند و میگویند هرموقع خواستید به این مقصد(IPـه تلگرام) برسید، باید بسته‌هایتان را به ما تحویل بدهید(میشود همان Advertise کردنی که درموردش صحبت کردیم…).(که روترهای مرزی و اصلی هم به همین صورت مسیریابی را مرحله به مرحله انجام میدهند که بسته را به سرور مقصدش برسانند).

حال اتفاقی که افتاده این است که روترهای مخابرات ایران به همسایه های خودشان در کشورهای دیگه، اعلام کردند که من مقصد شما(تلگرام) را بلد هستم کجاست، باید تمام بسته‌هایتان را به من تحویل بدهید.

که اصطلاحا گفته میشود که Routeـه مربوط به تلگرام را Advertise کرده اند و بجای روترهای لندن، خودشان را به‌عنوان مقصد معرفی کرده‌اند و چون در شبکه خودشان این مسیر را به عنوان بهترین مسیر(بهترین Metric)معرفی کردند(در ادامه درموردش توضیح دادم)، وقتی بصورت جهانی Advertise میشود، باعث میشود نسبت به مسیرهای دیگر اولویت داشته باشند… در پروتکل BGP، به این عمل BGP Hijacking میگویند.

در نتیجه؟

در نتیجه تمامی BGP Peer های شرکت مخابرات(همسایه های بر روی بستر BGP در کشورهای دیگر)، اشتباها بسته‌های مربوط به تلگرام را به ایران و این ISP تحویل میدهند و در ترافیک‌های خارج‌از ایران اختلال ایجاد میشود.

کار وبسایت BGPStream در اینجا چیست؟

خیلی ساده میتوان گفت که این سایت، همسایه‌هایBGP را(که به آنها BGP Peer گفته میشود) Monitor میکند و موارد اینچنینی از قبیل Hijacking ، Leaking و… را متوجه شده و اطلاع میدهد.

چرا این اتفاق پیش‌آمد؟ آیا دولت اینکار را انجام داده‌است؟

باید خدمتتان عرض کنم که به احتمال بسیار زیاد خیر! انجام عمدی اینکار بسیار احمقانه است و عواقب آن بدتر از فوایداش است! ویا اینکه اگر واقعا مقصود فیلترینگ بوده‌است، اینکار باید روی همه ISPها انجام میشد، نه صرفا یک ISP. شواهد بسیاری نشان‌دهنده‌ی این میباشد که این مشکل سهوا و از روی اشتباه و عدم دانش‌فنی لازم پیش‌آمده که ناشی از عدم وجود یک سیستم استاندارد Change Management است. بدلیل درخواست دولت از ISPها برای فیلتر کردن تلگرام، این شرکت قصد اینکار را داشته و برای اینکار تعدادی مسیر غیرمعتبر ایجاد کرده(که از داخل ایران، بسته‌ها نتوانند به مقصد برسند)… در انتها اشتباها آن مسیرهارا Advertise کرده‌اند و باعث ایجاد این مشکل شده‌اند.

طبق خبری که دوستان اعلام کردند، ظاهرا وزیر ارتباطات در نشستی اعلام کردند که Routeـی به Null 0 در روتر(برای فیلتر تلگرام)اعمال شده‌بوده(روتینگ پروتکل قبلی OSPF بوده – این RP برای شبکه های IGP(داخلی) استفاده میشود) و درهنگام تغییر Routing Protocol به BGP، کارشناس‌ها حواسشان نبوده و این Routeهارا بجای شبکه داخلی، به بیرون شبکه Redistribute کردن؛ یعنی بجای Redistribute به iBGP ، به eBGP توزیع کرده‌اند.(معنی آن هم همان میشود که در پاراگراف قبلی مطرح کردیم).

عموما برای اینگونه Routeها که با این اهداف ایجاد میشوند،بصورت دستی بهترین Metricها سِت میشوند که این مسیرهای جعلی، نسبت به ترافیک‌های اصلی اولیت بیشتری داشته باشند.

روش‌های دیگری هم برای اولیت دادن به مسیر وجود دارد، مثل خبر سالهای گذشته(در یک مورد مشابه در ایران) این که Routeـی که توسط ایران Advertise شده، Specificتر بوده است و خب در مباحث مربوط به Routing در شبکه، این‌هم یکی از دلایلی است که یک مسیر نسبت به یک مسیر اولویت بیشتری پیدا میکند.(برای درک این مورد باید کمی بیشتر با موارد روتینگ و سابنتینگ آشنا باشید که توضیح آنها از حوصله این مطلب خارج است…اما بخواهیم ساده توضیح بدهیم: فرض کنید که درداخل روتر ما، یک لیستی است که برای یک مقصد مسیرهای متفاوتی را داراست… هرمسیری که بیشتر جزئی بشود، اولویت بیشتری نسبت به مسیرهای کلی‌تر دارد)

مثلا ممکن است بگوییم که برای رفتن به مقصد ۱۹۲.۱۶۸.۰.۰ باید از این مسیر A بروید(فرض کنید ۰ به این معنا هست که ‌بجای ۰، هر عدد دیگری بود فرقی ندارد)؛ اما اگر میخواهید به ۱۹۲.۱۶۸.۱.۰ بروید، از مسیر Bبروید… خب چون Routeـه دوم جزئی‌تر است…وقتی بسته‌ای بخواهد به مقصد شبکه مربوط به ۱۹۶.۱۶۸.۱.۰ برود، مسیر B انتخاب میشود.

در سناریوی ماهم به همین صورت بوده و مسیری که تبلیغ‌شده دارای سابنت جزئی‌تری بوده(سابنت اصلی/۱۷ بوده و سابنت تبلیغ‌شده /۲۴ بوده)و در نتیجه نسبت به ترافیک‌های دیگر اولویت داشته است.(کل منظور این قسمت این بود که لازم نیست همیشه Metricهارا تغییر بدهیم. اینگونه موارد هم میتواند باعث اولویت دادن به مسیر بشود)

BGP Hijack که این روزها میشنویم چیست؟

احتمال میرود که رنج‌آیپی ای که توسط مخابرات Advertiseشده…رنج مربوط به CDNـه تلگرام در ایران بوده که از قبل در سیستم وجود داشته و در روند تغییر توپولوژی، اشتباها دوباره Advertise شده است(و چون دیگر CDNـی درایران که مربوط به تلگرام باشد وجود ندارد، احتمالا این بلوک IP، به یک Locationـه دیگر اختصاص داده شده است… در نتیجه Advertise کردن آن توسط ایران، باعث اشتباه و BGP Hijacking میشود)

اکنون ممکن است چه مشکلاتی برای ایران پیش آید؟

همانطور که میشود تشخیص داد، این عمل یک جرم بین‌المللی است!(چه سهوا چه عمدا) که مسلما جریمه‌های سنگینی درپی خواهد داشت و درصورت شکایت شرکت Telegram، ممکن است که این موضوع خیلی جدی‌تر پیگیری شود. شایعه‌هایی هم شنیده میشود که ممکن است برای جریمه, چند روزی اینترنت ایران قطع شود!(که البته درحد همان شایعه است…)

BGP Hijack که این روزها میشنویم چیست؟

گزارش رسمی این واقعه، ۱۳ام مرداد در وبسایت ” سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ” منتشر شد. خوشبختانه تقریبا حدس‌و گمان‌های ما درست بود و حالا میبایستی منتظر باشیم و ببینیم چه عواقبی در انتظار سازمان میباشد.

امیدوارم که این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد / اگر سوالی برایتان پیش آمد، حتما در کامنت‌ها بپرسید.

همچنین این مطلب را برای دوستان خود هم به اشتراک بگذارید تا بیشتر متوجه این موضوع بشوند.

پایان

نوشته BGP Hijack که این روزها میشنویم چیست؟ اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
http://it-30t.ir/bgp-hijack-%da%a9%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%b1%d9%88%d8%b2%d9%87%d8%a7-%d9%85%db%8c%d8%b4%d9%86%d9%88%db%8c%d9%85-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/feed/ 0
باتری لپ تاپ خود را چگونه آزمایش کنیم و طول عمر آن را افزایش دهیم؟؟ http://it-30t.ir/%d8%a8%d8%a7%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d9%84%d9%be-%d8%aa%d8%a7%d9%be-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%da%a9%d9%86%db%8c%d8%af/ http://it-30t.ir/%d8%a8%d8%a7%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d9%84%d9%be-%d8%aa%d8%a7%d9%be-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%da%a9%d9%86%db%8c%d8%af/#respond Sun, 05 Aug 2018 06:00:27 +0000 http://it-30t.ir/?p=1451 طول عمر باتری لپ تاپ قابل شارژ پس از گذشت زمان کاهش می یابد، اما اگر به تازگی لپ تاپ خریده اید و می خواهید طول عمر باتری لپ تاپ را بدانید در ادامه برخی از روش های آزمایش و کنترل باتری لپ تاپ در سیستم عامل های مک و ویندوز را مشاهده خواهید کرد. […]

نوشته باتری لپ تاپ خود را چگونه آزمایش کنیم و طول عمر آن را افزایش دهیم؟؟ اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
باتری لپ تاپ خود را چگونه آزمایش کنیم و طول عمر آن را افزایش دهیم؟؟

طول عمر باتری لپ تاپ قابل شارژ پس از گذشت زمان کاهش می یابد،

اما اگر به تازگی لپ تاپ خریده اید و می خواهید طول عمر باتری لپ تاپ را بدانید

در ادامه برخی از روش های آزمایش و کنترل باتری لپ تاپ در سیستم عامل های مک و ویندوز را مشاهده خواهید کرد.

با این نرم افزارها می توانید مطمئن شوید طول عمر باتری لپ تاپ تان چقدر است و به چه میزان با اطلاعاتی که تولیدکنندگان ارائه می کنند متفاوت است.

در ادامه علاوه بر راه های آزمایش باتری لپ تاپ،

روش های افزایش طول عمر باتری را نیز آموزش خواهیم داد.

آزمایش و کنترل باتری لپ تاپ در ویندوز:

نرم افزار مجانی Battery Eater :

یک ابزار تحت سیستم عامل ویندوز است که قادر است باتری لپ تاپ را با صورت کامل و با استفاده از روش مصرف حداکثر انرژی آزمایش کند.

این نرم افزار به شما گزارش می دهد که باتری لپ تاپ شما دقیقا چقدر دوام می آورد.

 

علاوه بر نرم افزار Battery Eater می توانید از نرم افزار دیگری به نام Battery Bar استفاده کنید.

این نرم افزار در دو نسخه مجانی و Pro عرضه می شود.

پس از نصب نرم افزار یک آیکان در نوار Taskbar اضافه خواهد شد

و اطلاعات جالبی در رابطه با طول عمر باتری و تاریخچه شارژ و دشارژ شدن آن ارائه می کند.

 

آزمایش و کنترل باتری لپ تاپ در مک:

اگر لپ تاپ شما مجهز به سیستم عامل Mac است می توانید از ابزار داخلی مک با نام System Profiler استفاده کنید.

برای دسترسی به این ابزار وارد Utilities در Application شده و سپس About this Mac را انتخاب کنید

در این قسمت شما اطلاعاتی در مورد سیستم و سلامت باتری به دست خواهید آورد.

 

همچنین می توانید از نرم افزار iStat Menus استفاده کنید.

این نرم افزار نیز قادر است اطلاعات کاملی را در مورد باتری و سلامت آن در اختیار شما قرار دهد.

 

چطور باتری لپ تاپ را کالیبره کنیم؟

باتری لپ تاپ خود را چگونه آزمایش کنیم و طول عمر آن را افزایش دهیم؟؟

زمانی که برای اولین بار یک لپ تاپ می خرید می توانید با کالیبره کردن باتری آن،

طول عمر باتری را به حداکثر برسانید.

برای این کار می بایست

ابتدا لپ تاپ را شارژ نکنید و آن را آنقدر روشن نگه دارید تا باتری آن دشارژ شده و خاموش شود.

سپس آن را به شارژ وصل کرده و صبر کنید تا باتری لپ تاپ بصورت کامل شارژ شود.

پس از آن لپ تاپ را از شارژر جدا کرده

و لپ تاپ را روشن کرده و مجدا باتری را بصورت کامل دشارژ کنید.

اپل پیشنهاد می کند اولین باری که لپ تاپ را می خرید حتما یک بار با این روش باتری آن را کالیبره کنید.

پس از آن نیز هر چند ماه یک بار این کار را انجام دهید تا طول عمر باتری همواره در بهترین حالت ممکن باقی بماند.

 

کاربران ویندوز می توانند از نرم افزار مجانی BatteryCare برای کنترل دشارژ شدن باتری وکالیبره کردن آن استفاده کنند

کاربران مک ولی می بایست حدود ۷ دلار برای نرم افزار Watts بپردازند تا از امکانات یکسان بهرمند شوند.

 

اگر در نرم افزارهای نام برده شده Current Battery Capacity حدود ۵۰ درصد بود

سعی کنید آن را به روشی که در بالا توضیح داده شد کالیبره کنید

اما اگر ظرفیت باتری کمتر از ۲۵ درصد اعلام شد می بایست باتری لپ تاپ را تعویض کنید

و خود را برای هزینه خرید یک باتری جدید آماده کنید.

نوشته باتری لپ تاپ خود را چگونه آزمایش کنیم و طول عمر آن را افزایش دهیم؟؟ اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
http://it-30t.ir/%d8%a8%d8%a7%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d9%84%d9%be-%d8%aa%d8%a7%d9%be-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%da%a9%d9%86%db%8c%d8%af/feed/ 0
عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps http://it-30t.ir/%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8%e2%80%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a7%da%a9%d8%aa%d8%b4%d8%a7%d9%81%d8%a7%d8%aa-%da%af%d9%88%da%af%d9%84/ http://it-30t.ir/%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8%e2%80%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a7%da%a9%d8%aa%d8%b4%d8%a7%d9%81%d8%a7%d8%aa-%da%af%d9%88%da%af%d9%84/#respond Wed, 01 Aug 2018 13:12:22 +0000 http://it-30t.ir/?p=1438 روزی روزگاری کاشفان و دریانوردان مدتهای مدیدی را در دریاها به کشتیرانی می‌پرداختند تا شاید گستره‌ی نقشه‌های آن روزگاران را وسعتی ببخشند و تازه‌های نایافته‌ای را برای پادشاهان خود به ارمغان ببرند. در همین راستا بود که ماژلان‌ها و کریستف کلمب‌ها جانفشانی کردند. اما امروزه ما در خانه گرم و نرم‌مان می‌نشینیم و به مدد گوگل، […]

نوشته عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps

روزی روزگاری کاشفان و دریانوردان مدتهای مدیدی را در دریاها به کشتیرانی می‌پرداختند تا شاید گستره‌ی نقشه‌های آن روزگاران را وسعتی ببخشند و تازه‌های نایافته‌ای را برای پادشاهان خود به ارمغان ببرند. در همین راستا بود که ماژلان‌ها و کریستف کلمب‌ها جانفشانی کردند. اما امروزه ما در خانه گرم و نرم‌مان می‌نشینیم و به مدد گوگل، همه ی دنیا را می‌کاویم. گاه در این کندوکاو‌های دیجیتالی می‌توان به عجیب‌ ترین اکتشافات بر روی کره زمین رسید که شایان تامل و توجهی بیشتر هستند. در این مقاله ۱۰ مورد از عجیب‌ ترین اکتشافات بسیار جالب بشر، که از طریق دو سرویس محبوب Maps و Earth گوگل به آنها دست یافته را معرفی می‌نماییم.

 

به تازگی ربکا مور، مدیر بخش اطلاع‌رسانی گوگل ارث در مصاحبه‌ای با سایت فناوری Mashable در اجلاس شبکه‌های اجتماعی خوب ۲۰۱۲ به بحث پیرامون توانایی‌های این ابزار پرداخته است. این بخش از گوگل حاوی بیش از ۸۰ میلیون کیلومتر داده مربوط به راه‌های سرتاسر جهان، چهارچوب‌های سه بعدی و بیش از ۲۰ پتابایت تصاویر ماهواره‌ای است.

اکنون هزاران نفر در سراسر جهان چشم به این تصاویر می‌دوزند تا شاید بتوانند جنبه‌های مخفی تازه‌ای از جغرافیای جهانی را رمزگشایی کنند. جالب اینجاست که این تلاش‌ها بی پاداش نمانده و رمز و رازهای بیشتری از هستی مورد مکاشفه قرار گرفته‌اند. در این مقاله برخی از آنها را از نظر می‌گذرانیم.

عجیب‌ ترین اکتشافات

۱. بقایای کشتی S.S. Jassim

عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps

در سال ۲۰۰۳ میلادی

کشتی باری S.S. Jassim که متعلق به کشور بولیوی در امریکای لاتین بود،

در آب‌های کم عمق تپه‌های مرجانی وینگیت ریف واقع در سواحل سودان برای همیشه به گل نشست.

این کشتی باری یکی از بزرگ‌ترین قربانیان سوانح دریایی است که می‌توان آن را در گوگل ارث یافت.

 

۲. جنگل‌های بارانی کوه مابو

عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps

محققان مرکز سلطنتی باغ گیاه‌شناسی کیو

از ابزار گوگل ارث برای کاوش مناطق مرتفع قاره افریقا بهره‌برداری می‌کنند.

در خلال همین بررسی‌ها بود که آنها موفق به یافتن مناطق سرسبزی بر بلندای کوه مابو در کشور موزامبیک شدند.

با تحقیقات بیشتر مشخص شد که این منطقه سبز در جنوب قاره سیاه بزرگ‌ترین جنگل‌های بارانی منطقه است که پیش‌تر اثری از آن در منابع علمی‌وجود نداشته است.

 

۳. ویلای دو هزار ساله رومی‌

عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps

لوکا موری،

برنامه‌نویس ایتالیایی تباری که مشغول بررسی نقشه‌های شهر کوچک زادگاهش در گوگل ارث بود

ناگهان با جسم بیضی‌شکل بزرگی در نزدکی شهر پارما مواجه شد.

پس از بررسی‌های مختلف بالاخره مشخص شد که او بقایای یک رودخانه باستانی و روستاهای اطراف یک ویلای قدیمی‌دو هزار ساله مربوط به امپراطوری روم را کشف کرده است.

 

۴. مناطق مین‌گذاری شده در کامبوج

عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps

هالو‌ تراست،

بزرگ‌ترین سازمان مدافع حقوق انسانی و مبارزه برای رفع مناطق مین‌گذاری شده است

که به کمک ابزاری نظیر گوگل ارث می‌کوشد تا آگاهی‌های عمومی‌ در این رابطه را افزایش دهد.

در همین راستا آنها مناطق مین‌گذاری شده در کامبوج و آنگولا را بر روی این نقشه نشانه‌گذاری کرده‌اند.

جالب اینکه یکی از آلوده‌ترین مناطق به مین محدوده مرزی بین کامبوج و تایلند می‌باشد.

 

۵. جدیدترین اجداد انسانی!

عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps

پروفسور لی برگر

از دانشگاه ویتس‌واترسراند در آفریقای جنوبی موفق به ابداع شیوه‌ جدیدی برای کشف غارها آن هم از طریق تماشای تصاویر و مناظر موجود در گوگل ارث شده است.

به همین طریق وی موفق شده تا بیش از ۶۰۰ غار کشف نشده را بیابد.

جالب اینکه تمامی‌این غارهای دست‌نخورده در منطقه‌ای که از آن به «مهد بشر» یاد می‌شود قرار دارند

و مملو از بقایا و فسیل‌هایی است که برای محققان دیرین‌شناس حائز اهمیت هستند.

از همه مهمتر او موفق شده تا دو اسکلت تقریباً سالم دو میلیون ساله را در این غارها بیابد

که می‌توان آنها را تازه‌ترین اجداد انسانی یافت شده تلقی کرد. خدا بیامرزدشان!

 

۶. دهانه‌ آتشفشانی کامیل

عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps

یک محقق ایتالیایی موفق شده با کاوش‌های گوگل ارثی‌اش به این دهانه‌ آتشفشانی تاریخی دست پیدا کند،

که می‌توان آن را یکی از نمونه‌هایی دانست که به خوبی در طول تاریخ باقی مانده است.

اغلب اوقات این دست دهانه‌ها پس از گذشت مدت زمانی از بین می‌روند،

ولی به نظر می‌رسد سنگ‌چین‌هایی که دورتادور دهانه کامیل وجود دارند، به حفظ آن کمک زیادی کرده است.

 

۷. تله ماهی‌گیری باستانی

عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps

در سال ۲۰۰۹ میلادی

عکاسانی که مشغول تصویربرداری هوایی بودند با تصاویر جالب توجهی در کناره رودخانه تیفی در ولز مواجه شدند.

در این میان دکتر زیگی اوتو از کالج پمبروکشایر با پدیده‌ عجیبی در این تصاویر روبرو شد

که نشانگر ساختاری ۲۶۰ متری (۸۵۰ فوتی) برای راحتی کار ماهیگیران منطقه بوده است.

گفتنی است که قدمت این تله ماهی‌گیری باستانی به اوایل قرن یازدهم میلادی بازمی‌گردد.

 

۸. مناطق و مقبره‌های باستانی

عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps

پروفسور دیوید کندی

از دانشگاه وسترن استرالیا به کمک گوگل ارث به کاوش شبه جزیره عربستان پرداخته

و در این میان توانسته سایت‌ها و مقبره‌های باستانی تازه‌ای را بیابد.

وی موفق شده صدها مقبره‌ی تازه‌ را پیدا کند که در آن بین، برخی تا ۹۰۰۰ سال قدمت دارند.

 

۹. اهرام مصر

عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps

آنجلا میکول،

یکی از دیرین‌شناسانی است که از ابزارهای آنلاینی نظیر گوگل ارث برای یافتن سایت‌های کاوشگری باستانی کمک می‌گیرد.

وی موفق شده است از این رهگذر تپه‌های ارزشمندی را در جنوب مصر کشف نماید.

این تپه‌های فرسوده به شکل مثلث بزرگی هستند که عظیم‌ترین آنها دارای ۱۸۹ متر (۶۲۰ فوت) پهنا است

و سه برابر اهرام بزرگ مصر می‌باشد.

البته برای اینکه بفهمیم واقعاً این تپه‌ها هرمی‌ باستانی هستند نیاز به تحقیقات میدانی زیادی هست.

این در حالی است که خانم میکول معتقد است شواهد وی یافته‌های بسیار واضحی هستند.

 

۱۰. اسب‌ دریایی کوتوله

عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps

به تازگی گوگل مپ امکان تازه‌ای را برای کاربران خود فراهم کرده است,

که به کمک آن می‌توان نمای زیرآبی از اقیانوس را مشاهده کرد.

در همین راستا

در تحقیقات زیرآبی که بر روی تپه‌های دریایی «گریت بریر» در سواحل کوئینزلند استرالیا صورت گرفته است به نمونه‌ای از اسب‌دریایی کوتوله (که نمونه‌ای مشابه تصویر فوق است) در عمق ۹۰ متری (۳۰۰ فوتی) زیر سطح دریا رسیده‌اند.

این دست اسب‌های دریایی عموماً تا طول ۱.۵ سانتی‌متر رشد می‌کنند.

پیشتر این موجودات در جزایر مرجانی گوناگونی بالاخص در مالزی و ژاپن دیده شده‌اند،

اما هرگز در آب‌های استرالیا مشاهده نشده بودند.

نوشته عجیب‌ ترین اکتشافات سرویس‌های گوگل Earth و گوگل Maps اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
http://it-30t.ir/%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8%e2%80%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a7%da%a9%d8%aa%d8%b4%d8%a7%d9%81%d8%a7%d8%aa-%da%af%d9%88%da%af%d9%84/feed/ 0
چگونه کلیه آثار جستجوهای خود در گوگل را پاک کنیم؟ Web history http://it-30t.ir/%d8%a2%d8%ab%d8%a7%d8%b1-%d8%ac%d8%b3%d8%aa%d8%ac%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%af%d8%b1-%da%af%d9%88%da%af%d9%84/ http://it-30t.ir/%d8%a2%d8%ab%d8%a7%d8%b1-%d8%ac%d8%b3%d8%aa%d8%ac%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%af%d8%b1-%da%af%d9%88%da%af%d9%84/#respond Wed, 01 Aug 2018 12:40:00 +0000 http://it-30t.ir/?p=1433   تاریخچه جستجو یا Web history  مدتهاست که وجود دارد و هر زمان که وارد یکی از حساب های کاربری خود مثل حساب گوگل پلاس، جیمیل، و … می شوید، کلیه جستجوهای اینترنتی شما، ثبت و در بین سرویس های آنلاین گوگل شما به اشتراک گذاشته می شود. به این ترتیب گوگل می تواند طبق […]

نوشته چگونه کلیه آثار جستجوهای خود در گوگل را پاک کنیم؟ Web history اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
چگونه کلیه آثار جستجوهای خود در گوگل را پاک کنیم؟ Web history

 

تاریخچه جستجو یا Web history 

مدتهاست که وجود دارد و هر زمان که وارد یکی از حساب های کاربری خود مثل حساب گوگل پلاس، جیمیل، و … می شوید،

کلیه جستجوهای اینترنتی شما، ثبت و در بین سرویس های آنلاین گوگل شما به اشتراک گذاشته می شود.

به این ترتیب گوگل می تواند طبق علایق شما موضوعات جذابتری را در اختیارتان بگذارد.

 

تا پیش از این،

چنین اطلاعاتی تنها برای هر یک از برنامه های تحت وب گوگل به صورت مجزا استفاده می شد،

یعنی

اگر کلیپی را در یوتیوب دیده بودید , یا سایت یا اطلاعاتی را از طریق موتور جستجوی گوگل یافته و بازدید کرده بودید،

اطلاعات مروبطه به تنهایی در همان سرویس بکار گرفته می شد.

اما قرار است تمام این اطلاعات بین کلیه برنامه های گوگلی شما به اشتراک گذارده شود.

البته جای نگرانی وجود ندارد, چرا که این اطلاعات فعلاً فقط برای شخص شما قابل مشاهده بوده و به طور عمومی با سایر کاربران یکپارچه نمی شود.

 

اگر قبلاً تنظیمات Web history را تنظیم نکرده اید، اکنون وقت مناسبی برای این کار است.

برای این منظور به یکی از حساب های کاربری تان در گوگل وارد شده و به نشانی https://www.google.com/history سری بزنید،

اگر این امکان فعال باشد می توانید فهرستی از جستجوهای اخیر و سایت های مشاهده شده را ملاحظه فرمایید.

 

برای پاک کردن این جزئیات کافی است

بر روی دکمه خاکستری رنگ Remove All Web History که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید و در پنجره بعدی دکمه OK را بفشارید.

خلاص!
چگونه کلیه آثار جستجوهای خود در گوگل را پاک کنیم؟ Web history

هم اکنون کلیه اطلاعات فردی شما از history جستجوی گوگل حذف شده است.

اگر زمانی احساس کردید که لازم است چنین قابلیتی را در حساب کاربری خود داشته باشید،

کافی است به این صفحه بازگشته و دکمه Resume را بفشارید.

نوشته چگونه کلیه آثار جستجوهای خود در گوگل را پاک کنیم؟ Web history اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
http://it-30t.ir/%d8%a2%d8%ab%d8%a7%d8%b1-%d8%ac%d8%b3%d8%aa%d8%ac%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%af%d8%b1-%da%af%d9%88%da%af%d9%84/feed/ 0
جیمیل خود را فارسی کنید http://it-30t.ir/%d8%ac%db%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-%da%a9%d9%86%db%8c%d8%af/ http://it-30t.ir/%d8%ac%db%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-%da%a9%d9%86%db%8c%d8%af/#respond Wed, 01 Aug 2018 12:20:47 +0000 http://it-30t.ir/?p=1429 مدیر قسمت بومی سازی گوگل، اخیرا اعلام کرده که کاربران فارسی زبان، می توانند صفحه جیمیل خود را به زبان فارسی مشاهده کنند. زبان فارسی جدیدترین زبان اضافه شده به سرویس جیمیل گوگل است. حتی اگر زبان جی میل خود را هم فارسی کنید، باز هم می توانید نامه های خود را به هر زبان […]

نوشته جیمیل خود را فارسی کنید اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
جیمیل خود را فارسی کنید

مدیر قسمت بومی سازی گوگل،

اخیرا اعلام کرده که کاربران فارسی زبان، می توانند صفحه جیمیل خود را به زبان فارسی مشاهده کنند.

زبان فارسی جدیدترین زبان اضافه شده به سرویس جیمیل گوگل است.

حتی اگر زبان جی میل خود را هم فارسی کنید، باز هم می توانید نامه های خود را به هر زبان دیگری بخوانید و ارسال کنید.

در ادامه روش ساده فارسی کردن زبان جیمیل را آموزش می دهیم.

 

گوگل به ۵۳ زبان دنیا قابل تغییر است.  چند روز پیش این ععد به ۵۴ تغییر یافت چراکه گوگل زبان فارسی را نیز به سرویس Gmail خود اضافه کرد. اکنون شما قادر خواهید بود زبان جی میل را تغییر دهید.

جیمیل خود را فارسی کنید

برای فارسی کردن صفحه مربوط به جیمیل خود، مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا وارد حساب جیمیل خود شوید.
  • قسمت تنظیمات یا Setting که به شکل یک چرخ دنده در بالا گوشه سمت راست مرورگر است را انتخاب کنید،
  • سپس در قسمت زبان یا Language گزینه Gmail Display Langugae را کلیک کنید تا زبانها به شما نمایش داده شوند.
  • توجه کنید که زبان ها ترتیب الفبایی ندارند؛ زبان Persian را انتخاب کنید.
  • روی گزینه Save Changes کلیک کنید تا تغییرات اعمال شده ذخیره شود.

اکنون زبان جیمیل برای شما تغییر کرده است.

 

به نظر شما آیا این سرویس می تواند کمکی به کاربران فارسی زبان بکند و آیا شما هم تمایل به استفاده از سرویس جیمیل فارسی دارید؟

یا زبان ایمیل خود را تغییر نخواهید داد؟

اگر از نسخه موبایل جی میل برای این اکانت استفاده می کنید.

همین تغییرات در نسخه موبایل جی میل شما اعمال می شود. همان طور که اعلام کردیم.

حتی اگر زبان جی میل را فارسی کنید باز هم می توانید ایمیل هایتان را به سایر زبان ها دریافت یا ارسال کنید.

نوشته جیمیل خود را فارسی کنید اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
http://it-30t.ir/%d8%ac%db%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-%da%a9%d9%86%db%8c%d8%af/feed/ 0
آیفون های بعدی دو سیم کارته می شوند؟ http://it-30t.ir/%d8%a2%db%8c%d9%81%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c-%d8%af%d9%88-%d8%b3%db%8c%d9%85-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%88%d9%86%d8%af%d8%9f/ http://it-30t.ir/%d8%a2%db%8c%d9%81%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c-%d8%af%d9%88-%d8%b3%db%8c%d9%85-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%88%d9%86%d8%af%d8%9f/#respond Tue, 31 Jul 2018 17:31:38 +0000 http://it-30t.ir/?p=1425 به نظر می رسد که کمپانی اپل برای افزودن پشتیبانی از دو سیم کارت به آیفون های آتی خود آماده می شود. خبرگزاری ۹to5Mac اخیراً به کالبدشکافی پنجمین بتای توسعه دهندگان iOS 12 پرداخته و به نکته ای جالب در گزارش عیب یابی دستگاه پی برده است. در بخشی از این گزارش، به صورت واضح […]

نوشته آیفون های بعدی دو سیم کارته می شوند؟ اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
آیفون های بعدی دو سیم کارته می شوند؟

به نظر می رسد که کمپانی اپل برای افزودن پشتیبانی از دو سیم کارت به آیفون های آتی خود آماده می شود.

خبرگزاری ۹to5Mac اخیراً به کالبدشکافی پنجمین بتای توسعه دهندگان iOS 12 پرداخته و به نکته ای جالب در گزارش عیب یابی دستگاه پی برده است. در بخشی از این گزارش، به صورت واضح به «وضعیت سیم کارت دوم» اشاره شده است.

آیفون

های فعلی علاوه بر سیم کارت های عادی، از eSIM ها هم پشتیبانی می کنند؛

به همین خاطر، شاید مشاهده چنین عبارتی چندان مهم به نظر نرسد.

اما در گزارش عیب یابی iOS 12 به «وضعیت درگاه سیم کارت دوم» نیز اشاره شده که نشان می دهد اپل می خواهد پشتیبانی از سیم کارت فیزیکی ثانویه را به آیفون های بعدی خود بیاورد.

 

البته لازم به اشاره است که شایعه پشتیبانی از دو سیم کارت به صورت همزمان در آیفون های اپل، برای سالیان متمادی به گوش رسیده و حداقل تا به امروز، محقق نشده است.

بنابراین امید خود را زیاد بالا نبرید؛ زیرا استفاده از این عبارات شاید صرفاً راهی برای تمیز دادن انوع سیم کارت ها از یکدیگر باشد.

 

اما از آن جایی که اپل از کلمه «درگاه» استفاده کرده،

می توانیم امیدوار باشیم که آیفون های پاییز امسال، بالاخره رویایی که برای دارندگان دیوایس های اندرویدی خاطره است را به واقعیت تبدیل کنند.

نوشته آیفون های بعدی دو سیم کارته می شوند؟ اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
http://it-30t.ir/%d8%a2%db%8c%d9%81%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c-%d8%af%d9%88-%d8%b3%db%8c%d9%85-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%88%d9%86%d8%af%d8%9f/feed/ 0
ویرایش آنلاین تصاویر و سه ابزار قدرتمند برای این کار http://it-30t.ir/%d8%b3%d9%87-%d8%a7%d8%a8%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa%d9%85%d9%86%d8%af-%d9%88%db%8c%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86/ http://it-30t.ir/%d8%b3%d9%87-%d8%a7%d8%a8%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa%d9%85%d9%86%d8%af-%d9%88%db%8c%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86/#respond Tue, 31 Jul 2018 17:22:45 +0000 http://it-30t.ir/?p=1416 برای طراحی کارت پستال، ویرایش عکس یا حتی ساخت یک کلاژ زیبا مهم نیست که چقدر مهارت دارید. مهم این است که بدانید کی و کجا باید از چه چیزی استفاده کرد و توانایی شناخت ابزار خوب را در هر لحظه‌ای داشته باشید. خوشبختانه این روزها تعداد ویرایشگرهای خوب تصویر هم کم نیست و با […]

نوشته ویرایش آنلاین تصاویر و سه ابزار قدرتمند برای این کار اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
ویرایش آنلاین تصاویر و سه ابزار قدرتمند برای این کار

برای طراحی کارت پستال، ویرایش عکس یا حتی ساخت یک کلاژ زیبا مهم نیست که چقدر مهارت دارید. مهم این است که بدانید کی و کجا باید از چه چیزی استفاده کرد و توانایی شناخت ابزار خوب را در هر لحظه‌ای داشته باشید.

خوشبختانه این روزها تعداد ویرایشگرهای خوب تصویر هم کم نیست و با چند جستجوی ساده در فضای وب حداقل سه-چهار مورد از بهترین‌هایشان را پیدا می‌کنید. جالب اینکه برخلاف سال‌های گذشته دیگر لازم نیست که این ابزار را دانلود و نصب کنید.

بلکه به لطف پیشرفت تکنولوژی، فضای وب حالا این امکان را در اختیارتان می‌گذارد تا به صورت آنلاین بتوانید از ویرایشگرهای تصویر خوبی که در این مطلب به سه مورد از بهترین‌هایشان اشاره خواهیم کرد، استفاده کنید.

ویرایش آنلاین iPiccy: ویرایشگری ساده با کلی ویژگی کاربردی

ویرایش آنلاین تصاویر و سه ابزار قدرتمند برای این کار

iPiccy یکی از ساده‌‌ترین و در عین حال کاربردی‌ترین ویرایشگرهای آنلاین تصویری است که می‌توانید در فضای وب پیدا کنید. چرا که استفاده از iPiccy به شدت راحت است و می‌توان به راحتی از آن برای ویرایش تصاویر ساده‌ای که روزانه در شبکه‌های اجتماعیمان آپلود می‌کنیم استفاده کرد.

خوبی iPiccy نیز در این است که نیازی به ثبت نام و ایجاد یک حساب کاربری ندارد. این یعنی فقط آدرس آن را در مرورگر خود تایپ می‌کنید و با ورود به صفحه iPiccy تمام ابزار آن برای ویرایش تصاویر در اختیارتان قرار می‌گیرد.

ویرایش آنلاین Photopea: فوتوشاپ فضای وب

ویرایش آنلاین تصاویر و سه ابزار قدرتمند برای این کار

راحت بگویم، Photopea قدرتمندترین ویرایشگری است که در فضای وب پیدا می‌شود. Photopea طوری طراحی شده تا در فضای وب جایگزین به حق فوتوشاپ باشد. پس به محض ورود به صفحه این ابزار از پیچیده بودن آن تعجب نکنید، چراکه هر چیزی و هر کاری در Photopea ممکن است و این ویرایشگر در اصل ابزار جامعی است که کاربران آن حرفه‌ای‌های این حوزه‌اند.

این هم که می‌گوییم با Photopea هر کاری می‌شود انجام داد مبالغه نیست. این ابزار قدرتمند حتی از PSD ،XCF ،Sketch ،SVG یا هر فرمت دیگری که فکرش را بکنید پشتیبانی می‌کند. پس اگر حرفه‌ای هستید و در نزدیکیتان دسترسی به فوتوشاپ ندارید، بهترین پیشنهاد ممکن برای شما همین Photopea است. جالب‌تر اینکه رابط کاربری آن نیز کاملا شبیه به فوتوشاپ طراحی شده تا حین استفاده بتوانید با محیط آن ارتباط برقرار کنید.

ویرایش آنلاین Pixlr: ویرایشگری برای همه

ویرایش آنلاین تصاویر و سه ابزار قدرتمند برای این کار

واقعا «ویرایشگری برای همه» لقبی است که برازنده Pixlr است. چراکه طراحان این وبسایت نهایت سعیشان را کرده‌اند که هر کاربری، چه حرفه‌ای و چه غیر حرفه‌ای، بتواند از مزایا و ویژگی‌های خوب Pixlr استفاده کند و به زبان ساده کارش را راه بیندازد. به خاطر همین موضوع Pixlr به دو بخش کاملا مجزا از هم تبدیل شده که یکی از آن‌ها Pixlr Editor است و دیگری Pixlr Express.

به طور کلی Pixlr Editor برای کاربران حرفه‌ای که به دنبال ابزار قدرتمند و پیچیده‌ می‌گردند طراحی شده اما مخاطب Pixlr Express کاربران عادی هستند که برای ویرایش تصاویر خود ویرایشگری می‌خواهند که کار کردن با آن ساده و در عین حال کاربردی باشد.

نوشته ویرایش آنلاین تصاویر و سه ابزار قدرتمند برای این کار اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
http://it-30t.ir/%d8%b3%d9%87-%d8%a7%d8%a8%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa%d9%85%d9%86%d8%af-%d9%88%db%8c%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86/feed/ 0
در مقابل خطای ۴۰۰ گوگل چه باید کرد؟ http://it-30t.ir/%d8%a8%d8%a7-%d8%ae%d8%b7%d8%a7%db%8c-%db%b4%db%b0%db%b0-%da%af%d9%88%da%af%d9%84-%da%86%d9%87-%da%a9%d8%b1%d8%af%d8%9f/ http://it-30t.ir/%d8%a8%d8%a7-%d8%ae%d8%b7%d8%a7%db%8c-%db%b4%db%b0%db%b0-%da%af%d9%88%da%af%d9%84-%da%86%d9%87-%da%a9%d8%b1%d8%af%d8%9f/#respond Tue, 31 Jul 2018 17:06:53 +0000 http://it-30t.ir/?p=1410 به زبان ساده خطای ۴۰۰ زمانی رخ می‌دهد که درخواست ارسال شده برای سرور یک وبسایت، نادرست یا معیوب باشد. در چنین شرایطی سرور‌ها قادر به درک درخواستی که به دستشان رسیده نخواهند بود و در مقابل شما خطای ۴۰۰ را قرار می‌دهند. در برخی اوقات این مشکل از خود وبسایت‌هاست و نمی‌توان برای برطرف […]

نوشته در مقابل خطای ۴۰۰ گوگل چه باید کرد؟ اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
در مقابل خطای ۴۰۰ گوگل چه باید کرد؟

به زبان ساده خطای ۴۰۰ زمانی رخ می‌دهد که درخواست ارسال شده برای سرور یک وبسایت، نادرست یا معیوب باشد. در چنین شرایطی سرور‌ها قادر به درک درخواستی که به دستشان رسیده نخواهند بود و در مقابل شما خطای ۴۰۰ را قرار می‌دهند.

در برخی اوقات این مشکل از خود وبسایت‌هاست و نمی‌توان برای برطرف کردن آن کار خاصی انجام داد. اما در بسیاری از موارد خطای ۴۰۰ مشکلی قابل حل است. چراکه ممکن است مشکل از خود ما باشد و آدرس یک سایت را اشتباه تایپ کرده باشیم.

حتی احتمال این هم وجود دارد که حافظه کش مرورگر عامل اصلی به نمایش در آمدن خطای ۴۰۰ روی نمایشگر کامپیوترها باشد. پس اگر با چنین مشکلی رو به رو شدید حتما روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم را دنبال کنید تا مشکلتان برطرف شود.

 

خطای ۴۰۰ چیست؟

همانطور که گفتم خطای ۴۰۰ زمانی رخ می‌دهد که سرور یک سایت در فهم یک درخواست ناکام باشد. به طور کلی، حتی یک اشتباه ساده در درخواست‌ها هم می‌تواند منجر به خطای ۴۰۰ شود. مثلا فقط کافیست یک اشتباه تایپی در حین تایپ آدرس یک سایت انجام دهید تا سریعا با این خطا رو به رو شوید.

از طرف دیگر خیلی وقت‌ها مشکل از مرورگرهاست. آن‌ها در برخی مواقع مدام سعی می‌کنند با یک کوکی از اعتبار ساقط شده یا نادرست به یک سرور متصل شوند که نتیجه برای کاربر چیزی جز خطای ۴۰۰ نخواهد بود.

البته خیلی از سرورهایی هم که پیکربندی درست و درمانی ندارند به جای نشان دادن یک خطای درست که کاربر بتواند معنی آن را درک کند راه آسان را در پیش می‌گیرند و یک خطای ۴۰۰ ساده تحویل او می‌دهند.

مثلا خیلی پیش می‌آید با آپلود فایلی حجیم در یک سرور خطای ۴۰۰ صادر شود. اما در چنین شرایطی مشکل از شما نیست و این سرور است که نمی‌تواند شرح حال درستی از مشکل پیش آمده تحویلتان دهد. پس به همین راحتی سرورها یک خطای ۴۰۰ ساده به کاربر نشان می‌دهند تا مشکلات فنی خودشان را لاپوشانی کنند.

همانند خطاهای ۴۰۴ و ۵۰۲، طراحان وبسایت می‌توانند کاری کنند تا خطای ۴۰۰ هم در قالب‌های گوناگون ظاهر شود. به همین خاطر هم هست که صفحه خطای ۴۰۰ روی هر وبسایتی ظاهر متفاوتی دارد.

حتی ممکن است که هر طراحی یک نام به خصوص برای خطای ۴۰۰ سایتش تعریف کند. اما در کل معنا و مفهوم همه این نام‌ها تقریبا به یک مشکل یکسان ختم می‌شود که شاید بشود آن را برطرف کرد. همانطور هم که وعده داده بودیم در ادامه از روش‌هایی می‌گوییم که با آن‌ها می‌توان خطای ۴۰۰ را برطرف کرد.

رفرش کردن صفحه را فراموش نکنید

در مقابل خطای ۴۰۰ گوگل چه باید کرد؟

رفرش کردن صفحات همیشه آسان‌ترین راه برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات است. مشکل خطای ۴۰۰ نیز از این قضیه مستثنی نیست و از آنجایی که خیلی اوقات این ارور به صورت موقتی رخ می‌دهد می‌توان آن را با یک رفرش ساده برطرف کرد.

حواستان به اشتباهات تایپی باشد

همانطور که گفتم اصلی‌ترین دلیل صادر شدن خطای۴۰۰، اشتباه تایپی در آدرس‌ سایت‌هاست. پس اگر به صورت دستی آدرس یک سایت را تایپ و خطای ۴۰۰ دریافت کردید، احتمالا اشتباه تایپی دارید. در این صورت سریعا آدرس تایپ شده را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آن را در نوار آدرس درست نوشته‌اید یا نه.

موضوعات را از طریق سایت جستجو کنید

اگر URL صفحه‌ای که قصد باز کردن آن را دارید توصیفی است و دارید پشت سر هم خطای ۴۰۰ دریافت می‌کنید، برای یک بار هم که شده کلید واژه کانونی موجود در لینک را بردارید و با قرار دادن آن در نوار جستجوی تعبیه شده در سایت به دنبال مقاله مورد نظر خود بگردید.

در مقابل خطای ۴۰۰ گوگل چه باید کرد؟

چراکه خیلی وقت‌ها پیش می‌آید در URL کامل صفحات یک وبسایت اشتباه تایپی وجود داشته باشد. پس اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید و مدام خطای ۴۰۰ دریافت کردید، حتما از طریق گوگل یا به کمک سرچ بار سایت‌ها به جستجوی کلید واژه کانونی آن صفحه بپردازید.

کوکی و کش مرورگر خود را خالی کنید

بسیاری از وبسایت‌ها، خطای۴۰۰ تحویل کاربرانشان می‌دهند چون کوکی که در حال خواندن آن هستند قدیمی یا معیوب است. از طرفی خیلی از افزونه‌ها نیز با تغییر کوکی کاربر باعث می‌شوند یک وبسایت مدام در خواندن کوکی‌ها به مشکل بخورد و خطای ۴۰۰ صادر کند.

در مقابل خطای ۴۰۰ گوگل چه باید کرد؟

 

همچنین اگر مرورگر شما ورژن تاریخ مصرف گذشته‌ای از یک صفحه را در حافظه کش خود ذخیره کرده باشد، احتمال اینکه خطای۴۰۰ دریافت کنید زیاد است. پس اگر مدام دارید از طرف یک سایت خطای۴۰۰ می‌گیرید، یادتان باشد که حداقل یک بار کوکی و کش مرورگر خود را خالی کنید.

DNS سیستم خود را هر از گاهی فلاش کنید

احتمال اینکه سیستم شما با ذخیره کردن رکورد DNS‌های قدیمی باعث به وجود آمدن خطای۴۰۰ شده باشد همیشه وجود دارد. پس در صورت برخورد با چنین مشکلی DNS سیستم خود را فلاش کنید تا مشکل برطرف شود.

به حجم فایلی که دارید آپلود می‌کنید دقت داشته باشید

اگر حین آپلود یک فایل خطای۴۰۰ دریافت کردید، احتمالا مشکل از حجم بالای آن فایل است. چراکه هنوز هم هستند سایت‌هایی که نمی‌شود در آن‌ها فایل حجیم آپلود کرد. پس حواستان به حجم فایل‌هایی که دارید آپلود می‌کنید باشد.

کامپیوتر خود را ری‌استارت کنید

به قول معروف مشکلی نیست که با یک بار ری‌استارت کردن سیستم برطرف نشود. خطای۴۰۰ هم دقیقا از این قضیه پیروی می‌کند و در بسیاری مواقع می‌شود با ری‌استارت کردن سیستم و مودم آن را برطرف کرد.

نوشته در مقابل خطای ۴۰۰ گوگل چه باید کرد؟ اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
http://it-30t.ir/%d8%a8%d8%a7-%d8%ae%d8%b7%d8%a7%db%8c-%db%b4%db%b0%db%b0-%da%af%d9%88%da%af%d9%84-%da%86%d9%87-%da%a9%d8%b1%d8%af%d8%9f/feed/ 0
آسیب‌پذیری Back Door یا در پشتی چیست؟ http://it-30t.ir/%d8%a2%d8%b3%db%8c%d8%a8%e2%80%8c%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1%db%8c-back-door-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/ http://it-30t.ir/%d8%a2%d8%b3%db%8c%d8%a8%e2%80%8c%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1%db%8c-back-door-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/#respond Mon, 30 Jul 2018 09:10:20 +0000 http://it-30t.ir/?p=1401 یکی از روش‌های خطرناکی که همواره مورد سوءاستفاده هکرها قرار می‌گیرد، تهدیدی موسوم به Back Door یا در پشتی است. در این مقاله به صورت اجمالی با این آسیب‌پذیری خطرناک آشنا خواهیم شد.   تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که به صورت اتفاقی پنجره یا در پشتی منزل را باز گذاشته باشید؟ این […]

نوشته آسیب‌پذیری Back Door یا در پشتی چیست؟ اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
آسیب‌پذیری Back Door یا در پشتی چیست؟

یکی از روش‌های خطرناکی که همواره مورد سوءاستفاده هکرها قرار می‌گیرد،

تهدیدی موسوم به Back Door یا در پشتی است.

در این مقاله به صورت اجمالی با این آسیب‌پذیری خطرناک آشنا خواهیم شد.

 

تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که به صورت اتفاقی پنجره یا در پشتی منزل را باز گذاشته باشید؟

این اتفاق می‌تواند بسیار نگران‌کننده و در شرایطی خطرناک باشد.

چرا که با این کار اجازه ورود به افراد غیرمجاز داده می‌شود.

 

همین مسأله در دنیای کامپیوتر نیز وجود دارد.

آسیب‌پذیری خاصی در رایانه‌ها وجود دارد که به هکرها و حمله‌کنندگان فرصت می‌دهد تا مکانیزم‌های امنیتی معمول را دور زده و به صورت غیرمجاز به منابع و اطلاعات سیستم دسترسی داشته باشند.

از آنجا که این تهدید در پس‌زمینه فعال بوده و خود را از کاربر پنهان می‌سازد، شناسایی و حذف آن کاری تقریباً مشکل است.

 

مجرمان سایبری معمولاً از بد‌افزارها برای نصب Back Door ها استفاده می‌کنند

تا در ادامه بتوانند از راه‌دور (Remote) و در سطح ادمین به رایانه قربانی دسترسی داشته باشند.

پس از اولین دسترسی هکر به سیستم، وی قادر به ویرایش فایل، سرقت اطلاعات، نصب بدافزارهای بیشتر و حتی در اختیار گرفتن کنترل کامل رایانه خواهد بود.

 

این دسته از حملات،

عموماً تهدیدهایی بسیار جدی را متوجه کاربران رایانه و حتی تلفن‌های هوشمند می‌کند؛

چرا که با توجه به دسترسی کامل هکر به سیستم، داده‌های مهمی مانند اطلاعات مالی و حساب‌های بانکی نیز در اختیار وی قرار دارند.

 

معمولاً هکر بعد از نفوذ،

اقدام به نصب نرم‌افزارهای Key-logging بر روی رایانه می‌کند. به کمک این نرم‌افزارها حمله‌کننده قادر به مشاهده تمام عبارت‌های تایپ‌ شده (حتی کلمه‌های عبور) توسط کاربر است. به این ترتیب تنها با یک بار ورود کاربر به حساب کاربری، هکر به تمام اطلاعات حساس وی دسترسی داشته و به عبارت دیگر اکانت کاربر لو  می‌رود.

آسیب‌پذیری Back Door یا در پشتی چیست؟

چگونه می‌توان از دستگاه خود در مقابل Back Door ها محافظت نمود؟

۱- از نرم‌افزارهای امنیتی کامل و جامع بر روی دستگاه خود استفاده کنید.
۲- هرگز بر روی ضمیمه‌های موجود در ایمیل‌های ارسال شده توسط کاربران ناشناس کلیک نکنید.
۳- در انتخاب وب‌سایت‌هایی که از آن‌ها بازدید می‌کنید دقت داشته باشید.

وب‌سایت‌هایی که امنیت پایینی دارند، ممکن است آلوده به ابزار خاصی به نام دانلود Drive-by باشند. در دانلود Drive-by، سیستم شما تنها با مشاهده صفحات یک وب‌سایت به بدافزارهای از پیش تعیین شده آلوده می شود. به کمک‌ ابزارهای رایگانی مانند McAfee SiteAdvisor می‌توانید از ایمن بودن وب‌سایت‌ها و لینک‌های آن اطمینان حاصل کنید.

۴- تنها نرم‌افزارهایی را نصب کنید،

واقعاً به آن‌ها نیاز دارید. بهتر است تا حد ممکن خود را آسیب‌پذیری‌ها ممکن مخفی کنید.

نوشته آسیب‌پذیری Back Door یا در پشتی چیست؟ اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
http://it-30t.ir/%d8%a2%d8%b3%db%8c%d8%a8%e2%80%8c%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1%db%8c-back-door-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/feed/ 0
سرویس های ذخیره سازی ابری آنلاین و ۶ مورد از بهترین ها http://it-30t.ir/%d8%b3%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b3-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b0%d8%ae%db%8c%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a7%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86-%db%b6-%d9%85%d9%88/ http://it-30t.ir/%d8%b3%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b3-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b0%d8%ae%db%8c%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a7%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86-%db%b6-%d9%85%d9%88/#respond Mon, 30 Jul 2018 08:39:33 +0000 http://it-30t.ir/?p=1388 حتی فکر کردن به اینکه شما در یک اتفاق تمام اطلاعات خود را از دست بدهید نیز ناگوار خواهد بود، به خصوص اگر شما از این اطلاعات پشتیبانی نیز تهیه نکرده باشید، در این جا اهمیت تکنولوژی ذخیره سازی ابری معلوم می‌شود. به یاد می‌آورم که یک بار در یوتیوب ویدیویی را دیدم که در […]

نوشته سرویس های ذخیره سازی ابری آنلاین و ۶ مورد از بهترین ها اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
سرویس های ذخیره سازی ابری آنلاین و ۶ مورد از بهترین ها

حتی فکر کردن به اینکه شما در یک اتفاق تمام اطلاعات خود را از دست بدهید نیز ناگوار خواهد بود، به خصوص اگر شما از این اطلاعات پشتیبانی نیز تهیه نکرده باشید، در این جا اهمیت تکنولوژی ذخیره سازی ابری معلوم می‌شود.

به یاد می‌آورم که یک بار در یوتیوب ویدیویی را دیدم که در آن یک مجری از شهروندان آمریکایی سوال می‌کرد که آیا وضعیت آب و هوا بر روی اطلاعات آنان در سرویس‌های ابری تاثیر می‌گذارد؟ پاسخ بیشتر آمریکایی‌ها (که به پایین بودن اطلاعات عمومی‌شان معروفند) مثبت بود! اما فضای ابری در واقع یک سرویس ارائه فضای ذخیره‌سازی به کاربران است تا بتوانند اطلاعات خود را بر بستر اینترنت ذخیره‌سازی کنند تا هم خیالشان از بابت خراب شدن حافظه و از بین رفتن اطلاعات‌شان راحت شود و هم این که بتوانند از هز کجا و به وسیله گجت‌های مختلف به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند.

در این تکنولوژی شما صد در صد از سلامتی داده های خود اطمینان خواهید داشت و داده‌های موبایل که قبلا جزو ناامن‌ترین‌ها به شمار می‌رفتند، اکنون با تمرکز ذخیره‌سازی ابری بر روی آنها می‌توانند از ایمنی و پشتیبانی مطمئنی برخوردار باشند. در این مقاله ۵ تا از بهترین سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری را معرفی خواهیم کرد.

 

۱. سرویس ذخیره سازی ابری گوگل درایو (Google Drive)

سرویس های ذخیره سازی ابری آنلاین و ۶ مورد از بهترین ها

این سیستم را می توان از بهترین نمونه‌های فضای ابری دانست که توسط گوگل پشتیبانی می شود. می‌توان در آن به طور همزمان به ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری اطلاعات و فایل‌ها پرداخت. شما نیاز به ثبت نام یا ساختن اکانت‌های متعدد نخواهید داشت چرا که این سیستم برروی حساب گوگل شما فعال خواهد بود.در سرویس رایگان آن شما می‌توانید تا ۵ گیگابایت ذخیره سازی را انجام بدهید و در سرویس پولی این میزان تا ۱۰۰ گیگابایت افزایش خواهد یافت.سرعت آپلود و راحتی کار با آن از دیگر مزایای این سیستم است.

 

۲. سرویس ذخیره سازی ابری وان درایو (Microsoft OneDrive)

سرویس های ذخیره سازی ابری آنلاین و ۶ مورد از بهترین ها

این سرویس هم برای افرادی مناسب است که خواهان سرعت بالا در آپلود هستند و محیط آن مانند اینترنت اکسپلورر است. تا ۲۵ گیگابایت قابلیت ذخیره‌سازی دارد و در آن تا ۵۰ مگابایت به طور همزمان می توان فایل ذخیره کرد. به این سیستم از طریق وب‌سایت می توان دسترسی پیدا کرد و اپلیکیشن ویندوزفون، آیفون و اندروید نیز برای آن منتشر شده است. همچنین قابلیت ویرایش فایل های آفیس به صورت مستقیم در آن برقرار است.

 

۳. سرویس ذخیره سازی ابری باکس (Box)

سرویس های ذخیره سازی ابری آنلاین و ۶ مورد از بهترین ها

در باکس متناسب با نوع ثبت نام بین ۵ تا ۵۰ گیگابایت فایل به صورت رایگان می توان ذخیره کرد و قابلیت مهم آن راحتی درگ و دراپ کردن فایل ها از روی دسکتاپ برای آپلود است. اپلیکیشن‌های اندروید، آیفون، آیپد و بلک بری برای باکس وجود دارند تا در هر کجا که هستید بتوانید به فایل‌هایتان دسترسی داشته باشید. قابلیت ویرایش مستقیم فایل‌های ورد و اکسل نیز به کمک افزونه‌هایی در آن وجود دارد.

 

۴. سرویس ذخیره سازی ابری ای‌درایو (ADrive)

سرویس های ذخیره سازی ابری آنلاین و ۶ مورد از بهترین ها

ADrive

از معدود سرویس‌های ابری است که در آن می توانید تا ۵۰ گیگابایت ذخیره سازی کنید. شما می توانید به راحتی با درگ و دراپ کردن فایل ها را آپلود کنید و با نرم‌افزار مخصوص خود سایت، ویرایش را بر روی فایل‌ها انجام بدهید. این سیستم قابلیت ذخیره‌سازی و پشتیبانی تمامی فایل‌ها از جمله موسیقی، ویدیو، عکس و… را دارد.

 

۵.سرویس ذخیره سازی ابری آی‌کلاد (iCloud)

سرویس های ذخیره سازی ابری آنلاین و ۶ مورد از بهترین ها

این سرویس برای دستگاه‌های با سیستم عامل iOS موجود است و به شما قابلیت ذخیره‌سازی تا ۵ گیگابایت را می‌دهد و اگر مورد نیاز شما نبود باید برای افزایش آن مبلغی را بپردازید. تمام کسانی که فایلی را از فروشگاه iTunes خریداری کرده و از طریق این سیستم اشتراک‌گذاری می‌کنند، از حجم ۵ گیگا‌بایتیشان کم نمی‌شود. این سیستم نیز مانند سرویس قبلی قابلیت ذخیره‌سازی همه نوع فایل را به شما می دهد.

 

۶. سرویس ذخیره سازی ابری دراپ‌باکس (Dropbox)

سرویس های ذخیره سازی ابری آنلاین و ۶ مورد از بهترین ها

دراپ‌باکس

یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین سرویس‌های فضای ابری است. استیو جابز پیش از راه‌اندازی iCloud سعی کرد دراپ‌باکس را خریداری کند که البته توافقی بین این دو حاصل نشد. رابط کاربری بسیار ساده، محیطی تر و تمیز و کاربر پسند. امکان ذخیره‌سازی همه نوع فایل و به اشتراک‌گذاری آنها، قابلیت همگام‌سازی فایل‌ها از طریق یک فولدر اختصاصی در سیستم عامل دسکتاپ شما و پشتیبانی از همه پلتفرم‌های جدید موبایل آن را به یکی از برترین سرویس‌های ارایه فضای ابری بدل می‌سازد. شما در ابتدا ۳ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان در اختیار خواهید داشت که البته با دعوت از دوستانتان می‌توانید این فضا را به ۱۶ گیگابایت هم برسانید. مزیت این سرویس این است که بر خلاف وان‌درایو، گوگل درایو و آی‌کلاد شما را به یک اکوسیستم خاص سوق نمی‌دهد و مستقل از این که بیشتر از سرویس‌های کدام کمپانی استفاده می‌کنید می‌توانید از دراپ‌باکس استفاده کنید.

نوشته سرویس های ذخیره سازی ابری آنلاین و ۶ مورد از بهترین ها اولین بار در شهر فن آوری اطلاعات. پدیدار شد.

]]>
http://it-30t.ir/%d8%b3%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b3-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b0%d8%ae%db%8c%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a7%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86-%db%b6-%d9%85%d9%88/feed/ 0