پنجشنبه ,۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه / ترفندهای موبایل / ترفندهای اندروید / چگونه نور صفحه نمایش گوشی را روی پایین ترین حد تنظیم کنیم؟

چگونه نور صفحه نمایش گوشی را روی پایین ترین حد تنظیم کنیم؟

صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمندی که بیشتر وقت خود را با نگاه کردن به آن‌ها می‌گذرانیم، همیشه هم برایمان خوب نیستند. به‌عنوان‌مثال ثابت‌شده که نور غیرطبیعی که این دستگاه‌ها تولید می‌کنند، می‌تواند تأثیر منفی بر چرخه خواب ما بگذارند…

یک‌راه برای کم کردن این اثر منفی، کم کردن میزان روشنایی صفحه‌نمایش است؛ اما تنظیمات استاندارد گوشی هوشمند شما تنها به میزان معینی اجازه کم کردن روشنایی را می‌دهد. البته راهی برای کم کردن بیشتر نور صفحه در اندروید نیز وجود دارد. برای یادگیری بیشتر با ما همراه باشید!

راحت‌ترین راه برای پایین آوردن روشنایی صفحه‌نمایش از حداقل استاندارد، دانلود برنامه‌ای مخصوص این کار از پلی‌استور است. یک مثال خوب برای این مقصود، برنامه Lux است. Lux در دو نسخه رایگان و پولی عرضه می‌شود که هردو به شما امکان کم کردن میزان روشنایی نور صفحه‌نمایش گوشی هوشمندتان را تا کمتر از آستانه مجاز می‌دهند.

چگونه نور صفحه‌نمایش را از کمترین حد ممکن هم پایین‌تر بیاوریم؟

برنامه Lux Lite را به کمک لینک پایین صفحه دانلود کنید. بعد از نصب، در برنامه مراحل دادن دسترسی Usage Data Access را دنبال کنید. آیکون برنامه را لمس کنید و حالا می‌توانید میزان روشنایی نور صفحه را بسیار بیشتر از حد ممکن قبلی، پایین بیاورید.

چگونه نور صفحه نمایش گوشی را روی پایین ترین حد تنظیم کنیم؟

نقطه میانی درجه روشنایی در برنامه Lux، صفر درصد است که با کمترین میزان روشنایی ممکن در تنظیمات استاندارد گوشی هوشمندتان برابری می‌کند. اپلیکیشن Lux به شما اجازه می‌دهد که نور صفحه را بسیار کمتر از این مقدار پایین بیاورید. همچنین تنظیمات خاصی هم برای خودکار سازی تغییر روشنایی در طول روز و در شرایط خاص دارد.

صفحه‌نمایش تاریک‌تر نه‌تنها چرخه خواب شما را بهبود می‌بخشد، بلکه نسبت به صفحه‌نمایش روشن‌تر انرژی کمتری مصرف می‌کند. پس کم کردن روشنایی برای عمر باتری دستگاه هم مفید خواهد بود. گفتنی است مسلماً این برنامه نمی‌تواند به شکل سخت‌افزاری صفحه‌نمایش را مجبور به کاهش روشنایی کند اما با نمایش یک لایه تیره آن را وادار به نمایش نور کمتری خواهد کرد. همچنین اگر با فعال بودن این اپ در نصب اپلیکیشن‌های دیگر با مشکل مواجه شدید Lux را موقتاً غیرفعال کنید.

لینک دانلود گوگل پلی

لینک دانلود از کافه بازار

 

برای هدایت به کانال کلیک کنید

درباره ی ادمین

■ سعید محدثی ■ کارشناسی ارشد ریاضیات کاربردی

همچنین ببینید

بهترین روش برای نجات گوشی خیس شده

بهترین روش برای نجات گوشی خیس شده

آب شاید مایه‌ی حیات باشد، اما عامل مرگ بسیاری از گوشی‌های هوشمند هم هست. خیس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *