یکشنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۷
خانه / ترفند و آموزش کامپیوتر / اینترنت / ترفندهای جالب جستجو در گوگل

ترفندهای جالب جستجو در گوگل

در ادامه مطلب با شهر آی تی همراه باشید تا شما را با ترفندهایی آشنا کنیم که دقیقا به نتیجه ای که می خواهید در گوگل دست پیدا کنید…

جستجوی خود را به شکل یک گروه انجام دهید

جستجوی خود را به صورت گروه شده انجام دهید تا به نتیجه دقیق تر و جامع تری دست پیدا کنید.به عنوان مثال اگر به دنبال جمله computer help می گردید بهتر است آن را به صورت “computer help” سرچ کنید تا به نتایج دقیق تری دست پیدا کنید.

حذف نتایج ناخواسته

برای جستجوی دقیق تر اگر به دنبال یک عبارت می گردید و می خواهید یک مفهوم کلی در آن را جستجو نکنید می توانید آن را از نتایج خود حذف کنید.

مثلا اگر می خواهید جمله computer help را جستجو کنید ولی نمی خواهید کلمه Windows جستجو شود به این صورت جستجو را انجام می دهید:

computer help” -windows”

جستجو در بازه زمانی دلخواه

در گوگل امکان جالبی وجود دارد که می توانید یک نتیجه را در یک بازه زمانی خاص جستجو کنید.به عنوان مثال اگر بخواهید واژه computer help را بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ جستجو کنید به این صورت عمل می کنید:

Computer help” 2000..2005″

عملگرهای خاص گوگل

گوگل دارای عملگرهای خاصی است که به جستجوی بهتر کمک می کند.در زیر لیستی از این عملگر ها و توضیح مختصری در مورد آنها را مشاهده می کنید.

  • تعریف کلمه: اضافه کردن عبارت “define” در روبروی هر جستجوی تعریفی در مورد آن ارائه می دهد.
  • site:it-30t.ir : اگر بخواهید واژه خاصی را مثلا microsoft در یک سایت پیدا کنید می توانید در سایت ما جستجو کنید به این صورت تایپ می کنید:    microsoft site:it-30t.ir
  • allintitle: گذاشتن این عبارت قبل از عبارت مورد جستجو دقیقا همان کلمه را در عنوان های سایت ها جستجو می کند.به عنوان مثال allintitle:”computer help دقیقا واژه computer help را در عناوین سایت ها جستجو می کند.
  • allinurl:computer: گذاشتن این عبارت قبل از عبارت مورد جستجو نتایج جستجویی را نمایش می دهند که این عبارت در لینک یا URL آن باشد. به عنوان مثال “allinurl:computer” نتایجی را نشان می دهد که کلمه computer در لینک آن باشد.

 

ترجمه اختصاصی از وبسایت computerhope.com

برای هدایت به کانال کلیک کنید

درباره ی ادمین

■ سعید محدثی ■ کارشناسی ارشد ریاضیات کاربردی

همچنین ببینید

راهکارهای ساده برای افزایش سرعت اینترنت شما

راهکارهای ساده برای افزایش سرعت اینترنت شما

شاید شما نیز جزو کاربرانی هستید که از سرعت پایین اینترنت خود اظهار ناخشنودی می‌کنند …

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *