پنجشنبه ,۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه / ترفند و آموزش کامپیوتر / بهترین روش های مدیریت clipboard در ویندوز

بهترین روش های مدیریت clipboard در ویندوز

اگر با Clipboard آشنا باشید قطعاً میدانید که میتواند فقط یک کپی در خود قرار دهد و این موضوع یک محدودیت به شمار می آید. در نتیجه روش هایی ارائه شد تا کاربران بتوانند استفاده های بیشتری از این قابلیت داشته باشند. در واقع این قابلیت اجازه میدهد تا تعداد نامحدودی از عناصر را در آن ذخیره کنید، آنها را مدیریت کنید و در موارد مختلف از آنها استفاده کنید…

در ابتدا سیستم عامل مک این قابلیت را برای کاربرانش ارائه کرد که مورد استقبال زیادی قرار گرفت؛ ولی کاربران ویندوز چگونه میتوانند از این قابلیت بهره مند شوند؟ در این مطلب با بهترین نرم افزار های مدیریت Clipboard آشنا خواهید شد که به صورت رایگان ارائه شده اند.

ClipClip

ClipClip در واقع قابلیتی در سیستم عامل مک است که به مدیریت Clipboard میپردازد اما نسخه ی دیگری از آن برای ویندوز نیز ارائه شده است. در واقع این برنامه بهترین گزینه ی انتخابی برای مدیریت Clipboard است که کامل ترین قابلیت ها را ارائه میکند. پس از نصب و راه اندازی، تمامی عناصر اعم از متن، لینک و عکس های کپی شده، در این برنامه ذخیره میشوند و هنگام Paste کردن، میتوانید یکی از موارد موجود در Clipboard را انتخاب کنید.

بهترین روش های مدیریت clipboard در ویندوز

Ditto

این برنامه یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین مواردی است که برای مدیریت Clipboard در ویندوز ارائه شده است. عملکرد Ditto مشابهClipClip  است و میتوانید به دسته بندی عناصر خود در کلیپ برد بپردازید. در همگام Paste کردن لیستی از موارد موجود در Clipboard برایتان نمایش داده خواهد شد تا براحتی گزینه ی مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین دارای محیط کاربری کلاسیک و ساده ای است که میتوانید به راحتی از تمامی قابلیت ها و امکانات آن استفاده کنید.

بهترین روش های مدیریت clipboard در ویندوز

۱Clipboard

این برنامه دارای یک محیط بسیار جذاب است و عملکرد آن مانند نرم افزار های مدیریتی دیگر است. در این برنامه میتوانید عناصر مورد نظرتان را به شکل عادی کپی کنید و پس از اضافه شدن به کلیپ برد، به کمک Drag & Drop در محل دیگری Paste کنید. رابط کاربری این برنامه یکی از دلایلی است که که کاربران را به سمت خود میکشاند.

بهترین روش های مدیریت clipboard در ویندوز

Arsclip

Arsclip، جز ساده ترین و راحت ترین برنامه های مدیریت Clipboard است که تمامی کپی ها را در خود ذخیره میکند. در این برنامه میتوانید موارد Paste شده را با اختلاف رنگ از موارد Paste نشده تشخیص دهد. در واقع این کپی ها بعد از Paste شدن، از برنامه پاک نمیشوند و میتوان بارها از هر کپی استفاده کرد.

بهترین روش های مدیریت clipboard در ویندوز

Copy Space

این برنامه کمی با برنامه های دیگر فرق دارد و قابلیت های متفاوتی ارائه کرده است. همچنین پس از خاموش شدن سیستم همچنان موارد کپی شده را در خود نگه میدارد. شما میتوانید عناصر کپی شده ی خود را به کمک این برنامه به گوگل درایو نیز منتقل کنید. Copy Space، تنها موردی است که در Windows Store میتوانید آن را در اختیار داشته باشید و در ویندوز ۱۰ از آن بهره مند شوید.

بهترین روش های مدیریت clipboard در ویندوز

در راستای این ایده مایکروسافت تصمیم گرفت تا در نسخه ی جدید خود، یک فضای ابری برای کپی در نظر بگیرد که به کمک آن بتوانید موارد کپی شده را در گوشی های هوشمند iOS و اندروید نیز Paste کنید.

برای هدایت به کانال کلیک کنید

درباره ی ادمین

■ سعید محدثی ■ کارشناسی ارشد ریاضیات کاربردی

همچنین ببینید

از سلامت فایل پیش از دانلود آن مطمئن شوید

از سلامت فایل پیش از دانلود آن مطمئن شوید

این روزها با وجود اینترنت‌های پرسرعت، درخواست دانلود فایل از اینترنت نیز افزایش یافته و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *