پنجشنبه ,۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه / ترفندهای موبایل / ترفندهای آیفون / آموزش استفاده از قدم شمار مخفی آیفون

آموزش استفاده از قدم شمار مخفی آیفون

آیفون به خوبی از شمارش قدم‌های شما بر می‌آید، در نتیجه بد نیست با هم نگاهی داشته باشیم به اینکه چگونه از قدم‌شمار مخفی آیفون خود استفاده کنید؟

شمارش تعداد قدم‌هایی که در روز برمی‌دارید یکی از راه‌‌های مناسب برای تناسب اندام به حساب می‌آید. خوشبختانه اپل به فکر تناسب اندام کاربران آیفون بوده است و در آیفون شاهد تعبیه کردن یک گام‌شمار هستیم تا برای اینکار نیاز به اپلیکیشن‌های جانبی نداشته باشید. از طرف دیگر یک اپلیکیشن رایگان نیز با نام ++Pedometer برای آیفون وجود دارد که به خوبی از عهده شمارش قدم‌های شما در طول روز بر می‌آید. با این حساب بهتر است با هم نگاهی به نحوه استفاده از قدم‌شمار مخفی آیفون داشته باشیم.

تنظیم قدم‌شمار آیفون

آموزش استفاده از قدم شمار مخفی آیفون

اولین کاری که باید انجام دهید فعال کردن Motion Tracking در آیفون است، این کار باعث می‌شود تا آیفون اطلاعات حرکتی را که توسط چیپست M10 یا مدل‌های قدیمی‌تر آن در آیفون ثبت می‌شود را جمع‌آوری کرده و از این طریق تعداد گام‌هایی که در طول روز برداشته‌اید محاسبه شود.

برای انجام این کار طبق معمول باید وارد گزینه Settings شوید،‌سپس به قسمت Privacy مراجعه کنید و گزینه Motion & Fitness را فعال نمایید. فعال کردن این گزینه به این معناست که آیفون قادر به شمارش قدم‌های کاربر است.

مرحله بعد استفاده از قابلیت گام‌شمار در اپلیکیشن Health است. در این قسمت باید قد خود را در اپلیکیشن وارد کنید تا تخمین گام‌هایی که می‌دارید راحت‌تر انجام شود.

آموزش استفاده از قدم شمار مخفی آیفون

در تصویر بالا نمایی از اپلیکیشن Health مشاهده می‌شود. همان‌گونه که اشاره شد برای شروع ابتدا باید مشخصات فیزیکی بدن خود را در این اپلیکیشن وارد کنید. برای این کار بر روی گزینه Health Data که در قسمت پایین و سمت چپ قرار گرفته است ضرب انگشت کنید و سپس گزینه Body Measurements را انتخاب نمایید. سپس در قسمت‌های Weight و Height به ترتیب وزن و قد خود را وارد کنید.

اضافه کردن نمایش گام‌‌‌هایی که در طول روز برداشته‌اید در نمای اصلی اپلیکشین Health آیفون

برای اضافه کردن نمایش قدم‌ها، گزینه Health Data را که در قسمت پایین و سمت چپ قرار گرفته‌ است انتخاب کنید. سپس گزینه Activity را انتخاب کرده و در قسمت پایین به دنبال گزینه Steps بگردید و آن را انتخاب کنید. سپس گزینه Add to Favorites را فعال کنید. همان‌گونه که مشاهده کردید بسیار راحت می‌شود از آیفون به عنوان یک ابزار مناسب برای رصد کردن قدم‌هایی که در طول روز برداشته‌اید استفاده کرد. اگر به دنبال جزئیات بیشتری برای قدم‌هایی که در طول روز برداشته‌اید به شما اپلیکیشن ++Pedometer را پیشنهاد می‌کنیم.

اپلیکیشن ++Pedometer ابزاری مناسب برای شمارش گام‌های کاربران آیفون

آموزش استفاده از قدم شمار مخفی آیفون

این اپلیکیشن اطلاعاتی که گام‌شمار آیفون جمع‌آوری می‌کند را به صورت جدول نمایش می‌دهد. برای راحتی بیشتر می‌توان ویجت اپلیکیشن ++Pedometer را روی صفحه home آیفون نیز قرار داد.

ویژگی‌های اپلیکیشن ++Pedometer به همین جا ختم نمی‌شود و در این اپلیکیشن می‌توانید برای پیاده‌روی خود هدف تعیین کنید، به صورت پیش‌فرض تعداد ۱۰ هزار قدم در روز به عنوان هدف در این اپلیکیشن در نظر گرفته شده است.

در کنار این موارد، نصب اپلیکیشن ++Pedometer کاربر را از تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم بی‌نیاز می‌کند. فرآیند نصب اپلیکیشن ++Pedometer نیز بسیار ساده است، پس از دانلود آن از iTunes، کافی است تا اپلیکیشن را اجرا کرده و دسترسی‌های مجاز را صادر کنید.

همان‌طور که در ابتدا وعده داده بودیم با هم فرایند نصب و استفاده از گا‌م‌شمار مخفی آیفون را بررسی کردیم، پیشنهاد می‌‌کنیم اگر تجربه‌ای در استفاده از گام‌شمار آیفون دارید در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

منبع: فارنت

برای هدایت به کانال کلیک کنید

درباره ی ادمین

■ سعید محدثی ■ کارشناسی ارشد ریاضیات کاربردی

همچنین ببینید

بهترین روش برای نجات گوشی خیس شده

بهترین روش برای نجات گوشی خیس شده

آب شاید مایه‌ی حیات باشد، اما عامل مرگ بسیاری از گوشی‌های هوشمند هم هست. خیس …

۲ دیدگاه

  1. خیلی خیلی خوب و مفید بود. دقیقاً همون توضیحاتی بود که نیاز داشتم. ممنون.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *